Nemocničný Hilton

Autor: Lenka Labačková | 4.4.2013 o 13:30 | Karma článku: 8,09 | Prečítané:  1012x

Ľudia si pomaly začínajú zvykať na to, že verejnosťou takmer každý mesiac otrasie nejaký nový štrajk. Raz sú to dopravcovia, potom učitelia či lekári. Práve pri nich by som sa chcela zastaviť. Celkovo pri našom zdravotníctve.

Mala som tú česť stráviť niekoľko dní v hoteli á la nemocnica. A to naozaj nepreháňam. Ale na úvod aj pochválim. Oddelenie anesteziológie má fakt „kvalitný matroš", zaspala som hádam do sekundy. Aj operačné sály sú pekné a nové a doktori vedia ako vás správne rezať. Realita nastáva vtedy, keď sa oddýchnutí po ktovieakej droge na uspávanie zobúdzate a začínate vnímať svet. Zistíte, že máte krásny odtlačok po zle pichnutej ihle, že síce ledva chodíte, no na toaletu musíte odkráčať dobrých 20 metrov, pretože je jedna spoločná na chodbe (to mi pripomenulo môj niekdajší internát), že nielen gurmáni na dobré jedlo, ale aj my obyčajní smrteľníci pri pohľade na prinesenú stravu len prevrátime oči, pokiaľ nechceme, aby sa nám prevrátil žalúdok.

Chcem tým povedať toľko, že na Slovensku máme veľa dobrých doktorov, len keď sa pozrieme  na podmienky, ktoré vládnu v nemocniciach, je to na zaplakanie. Keby tak „vyštrajkované" peniaze nešli len na platy zamestnancov, ale aj na lepšie vybavenie zdravotníckych zariadení, myslím si, že úrovňou by nešlo hore len zdravotníctvo, ale aj celé Slovensko.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trump pokračuje v kampani. Útočí, rozdeľuje a izoluje

Prvý Trumpov prejav vo funkcii prezidenta sa podobal na tie, ktoré prednášal ešte pred voľbami.

EKONOMIKA

Davos: Euro stroskotalo a svet sa dramaticky zmenil

Svetové ekonomické fórum sa nieslo v znamení Trumpa.


Už ste čítali?